Zimowa odzież sportowa – czym różni się od zwykłej?

Trening zimą na świeżym powietrzu? Wyłącznie w odpowiednio dobranym stroju! Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na łyżwach, nartach czy snowboardzie, zimowa odzież sportowa to Twój must have. A czym tak naprawdę różni się ona od zwykłej? Sprawdzamy to.

Zimowa odzież sportowa vs. Zwykła

Nie mamy wątpliwości, że każdy trenujący zimą powinien mieć w swojej szafie takie podstawy, jak kurtka treningowa, getry czy komplet szalik + czapka + rękawiczki. Ale czy również baza w postaci koszulki i legginsów powinna się zmienić wraz z porą roku? Według tego, co kryją w sobie składy materiałów w termoaktywnej i termicznej ofercie marek sportowych, zdecydowanie tak! Różnice są zasadnicze i dotyczą przede wszystkim grubości materiałów. Zimowa odzież sportowa jest z reguły grubiej utkana, solidniejsza, przez co lepiej sprawdza się przy niskich temperaturach powietrza.

Kolejna różnica dotyczy nowoczesnych technologii, dzięki którym nasze ciało może zatrzymywać ciepło nawet w mroźny dzień. Chodzi tu chociażby o takie wynalazki, jak adidas Climacool – rozwiązanie, dzięki któremu zimowa odzież sportowa niemieckiej marki doskonale sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych. Nasze ciało nie tylko nie odczuwa chłodu tak, jak w przypadku trenowania w zwykłej odzieży sportowej, ale też nie poci się i nie przegrzewa. Optymalna temperatura pod ubraniem to ochrona przed przewianiem czy przeziębieniem.

Dopasowanie do ciała

Zimowa odzież sportowa jest też zazwyczaj bardzo dobrze dopasowana do ciała. Jeśli chodzi o zwykłą, w której trenujemy latem, mamy do czynienia z luźnymi koszulkami lub tankami, często uszytymi z bawełny. Z kolei ubrania termoaktywne działają najlepiej, gdy są dobrze dopasowane do ciała. Zyskujesz nie tylko ochronę termiczną, ale też komfort poruszania się, bo duża domieszka elastanu zarówno w zimowych koszulkach sportowych, jak i w spodniach pozwala na pełną swobodę ruchów.

Odzież sportowa na up8.com

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz zimowej odzieży sportowej, to z pewnością przekona Cię powyższy zestaw zalet. Dbanie o zdrowie przez regularną aktywność sportową ma sens wyłącznie wtedy, gdy nie narażamy go na spadek odporności przez źle dobrane ubranie. Zimą ma to naprawdę ogromne znaczenie!

Dodaj komentarz