Zimowa odzież sportowa – czym różni się od zwykłej?

Trening zimą na świeżym powietrzu? Wyłącznie w odpowiednio dobranym stroju! Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na łyżwach, nartach czy snowboardzie, zimowa odzież sportowa to Twój must have. A czym tak naprawdę różni się ona od zwykłej? Sprawdzamy to.

Zimowa odzież sportowa vs. Zwykła

Nie mamy wątpliwości, że każdy trenujący zimą powinien mieć w swojej szafie takie podstawy, jak kurtka treningowa, getry czy komplet szalik + czapka + rękawiczki. Ale czy również baza w postaci koszulki i legginsów powinna się zmienić wraz z porą roku? Według tego, co kryją w sobie składy materiałów w termoaktywnej i termicznej ofercie marek sportowych, zdecydowanie tak! Różnice są zasadnicze i dotyczą przede wszystkim grubości materiałów. Zimowa odzież sportowa jest z reguły grubiej utkana, solidniejsza, przez co lepiej sprawdza się przy niskich temperaturach powietrza.

Kolejna różnica dotyczy nowoczesnych technologii, dzięki którym nasze ciało może zatrzymywać ciepło nawet w mroźny dzień. Chodzi tu chociażby o takie wynalazki, jak adidas Climacool – rozwiązanie, dzięki któremu zimowa odzież sportowa niemieckiej marki doskonale sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych. Nasze ciało nie tylko nie odczuwa chłodu tak, jak w przypadku trenowania w zwykłej odzieży sportowej, ale też nie poci się i nie przegrzewa. Optymalna temperatura pod ubraniem to ochrona przed przewianiem czy przeziębieniem.

Dopasowanie do ciała

Zimowa odzież sportowa jest też zazwyczaj bardzo dobrze dopasowana do ciała. Jeśli chodzi o zwykłą, w której trenujemy latem, mamy do czynienia z luźnymi koszulkami lub tankami, często uszytymi z bawełny. Z kolei ubrania termoaktywne działają najlepiej, gdy są dobrze dopasowane do ciała. Zyskujesz nie tylko ochronę termiczną, ale też komfort poruszania się, bo duża domieszka elastanu zarówno w zimowych koszulkach sportowych, jak i w spodniach pozwala na pełną swobodę ruchów.

Odzież sportowa na up8.com

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz zimowej odzieży sportowej, to z pewnością przekona Cię powyższy zestaw zalet. Dbanie o zdrowie przez regularną aktywność sportową ma sens wyłącznie wtedy, gdy nie narażamy go na spadek odporności przez źle dobrane ubranie. Zimą ma to naprawdę ogromne znaczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.