Czy noszenie stanika sportowego przez cały dzień jest zdrowe?

Biustonosze sportowe mają na celu ograniczenie ruchu biustu podczas ćwiczeń fizycznych i ćwiczeń cardio. Ich stosowanie zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę robiąc zakupy odzieżowe na trening.

Źle dobrany biustonosz sportowy – co może spowodować

Piersi nie mają mięśni, ale bez odpowiedniego wsparcia, skóra i więzadła Coopera (więzadła w okolicach piersi, które nadają im swój rozmiar i kształt) mogą się zepsuć i spowodować zwiotczenie, a co za tym idzie pogorszenie wyglądu piersi nawet u młodych kobiet. Warto się zatem dobrze zastanowić nad kupnem odpowiedniego stanika.

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze na rynku staniki podtrzymujące piersi i zapewniające elastyczność skórze są biustonosze sportowe. Nie trzeba ich jednak nosić przez cały dzień jako zamiennik zwykłego stanika. Wystarczy o nich pamiętać wykonywania intensywnych ćwiczeń, biegania czy treningu cardio. Ale czy warto? Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak.

Dlaczego nie należy się wahać, nosząc biustonosz sportowy przez cały dzień?

Większość nowszych biustonoszy sportowych wykorzystuje zaawansowane technologicznie tkaniny, w tym odprowadzanie wilgoci. Może to poprawić zdolność oddechową i pomóc usunąć nadmiar wilgoci biorącej się z nadmiaru potu, który może powodować otarcia. Biustonosze bawełniane pozostaną mokre, co może prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień skóry i baterii powodujących niemiły zapach. Staniki sportowe są też zazwyczaj dużo bardziej wygodne niż tradycyjne biustonosze wykonane na przykład z koronek.

W zależności od kształtu stanika sportowego można pięknie wymodelować biust i nadać mu najbardziej pożądany wygląd. Wystarczy dobrać najbardziej odpowiedni model, aby cieszyć się pięknym dekoltem w sportowych lub casualowych stylizacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.