Co daje jazda na rolkach? Poznaj 5 powodów, dla których warto spróbować!

Jazda na rolkach, czyli jeden z najbardziej popularnych sportów letnich, zarówno wśród młodych fanów aktywności, jak i tych odrobinę starszych. Kilkudziesięciominutowa przejażdżka to nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na lepszą kondycję oraz jędrne ciało. Jakie zalety ma jazda na rolkach? Poniżej znajdziesz 5 powodów, z których przynajmniej kilka skusi Cię do spróbowania swoich sił w tym rodzaju aktywności.

  1. Spala tkankę tłuszczową i poprawia kondycję

Godzina jazdy na rolkach pozwala spalić od 300 do 700 kalorii. To prawie tyle samo, co w przypadku biegania lub dwugodzinnego aerobiku. Dzięki utrzymaniu tętna na podobnym poziomie w trakcie aktywności możesz zapewnić sobie porządny trening wytrzymałościowy lub ten typu cardio, a nagromadzony tłuszcz po około 20 minutach aktywności zacznie się spalać. Serce zacznie szybciej pompować krew, a układ krążenia zostanie pobudzony, co sprawi, że tlen zostanie znacznie efektywniej dostarczony do tkanek. W konsekwencji zyskasz więcej energii. Dodatkowo, nie dość, że poprawisz swoją ogólną kondycję, to na dodatek pozbędziesz się tkanki tłuszczowej i przyspieszysz metabolizm.

  1. Rzeźbi nogi i pośladki

W porównaniu do biegania, jazda na rolkach rozwija dużo więcej obszarów mięśniowych. Angażuje nie tylko mięśnie ud i pośladków, ale i grzbietu, brzucha, a także rąk. Dzięki temu, że w trakcie jazdy na rolkach musisz utrzymywać równowagę, niezwykle aktywnie pracują właśnie mięśnie brzucha oraz grzbietu. W konsekwencji nie tylko nogi stają się umięśnione, ujędrnione i bardziej smukłe, pośladki podniesione, ale i brzuch odrobinę bardziej płaski. W ten sposób w znacznej mierze poprawia się krążenie, skóra staje się jędrniejsza, a niechciany cellulit powoli znika.

  1. Aktywność, która nie obciąża stawów

Trening na rolkach to ten rodzaj aktywności, który jest wykonywany w płynny sposób. Dzięki temu jest również o wiele bardziej bezpieczny i w mniejszym stopniu obciąża stawy, niż bieganie. Mimo wielu problemów na początku przygody (m. in. nauka koordynacji oraz odpowiednich ruchów), jazda na rolkach jest dużo mniej kontuzjogenna od biegania.

  1. Dotlenia i odpręża

Co więcej, niewątpliwą zaletą jazdy na rolkach jest możliwość dotlenienia organizmu na świeżym powietrzu. W konsekwencji krew krąży o wiele szybciej, a substancje odżywcze działają pozytywnie także na wygląd i kondycję skóry. Obecność witaminy D działa wzmacniająco, a jednocześnie poprawia odporność. Dzięki temu wygląda ona znacznie młodziej i dużo bardziej promiennie. Co jeszcze? Jednymi z najważniejszych kwestii jest odpowiednio dotleniony mózg, który lepiej funkcjonuje, działa pozytywnie na kreatywność i zdolność koncentracji, a także poprawia pamięć!

  1. Szybszy środek transportu

Dodatkową korzyścią jazdy na rolkach, oprócz aspektu sportowego, jest również znacznie szybsza prędkość poruszania się, niż miałoby to miejsce podczas spaceru. Rolki to dobry sposób na przetransportowanie się z punktu „A” do punku „B” bez konieczności stania w korkach oraz ściskania się w zapełnionych po brzegi środkach komunikacji zbiorowej. Co jeszcze? Zakup rolek jest zdecydowanie tańszy od miesięczne koszty paliwa i biletów. Pozytywnie wpływa na koncentrację, pomaga zadbać o kondycję, a także ogólny wygląd sylwetki.

Wciąż się zastanawiasz? Nie masz nad czym! Wskakuj w rolki i jedź po zdrowie i dobre samopoczucie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.